LİPOSUCTİON

LİPOSUCTİON - RİVEL SAĞLIK TURİZMİ


Liposuction

Vücudun anatomisini bir örtü gibi örten derinin altında yağ tabakası mevcuttur. Bu yağ tabakası iç organları, kemik , kas ve bazı dokuları sıcak tutar. Aynı zamanda vücudu darbelere karşı korur.Yağ tabakasının kalınlığı ise vücutta bölgeden bölgeye değişiklik gösterir ve kişinin vücut konturunu belirler. Ergenlik dönemindeki vücut yapısı aslında kişinin gerçek vücut konturunun oturduğu dönemdir.

Belli sebeplerden dolayı birtakım bölgelerde cilt altı yağ dokusunun kalınlaşması söz konusu olduğunda vücudun formu bozulmaktadır. Form bozukluklarının giderilmesi için egzersiz ve diyet yöntemleri tercih edilebilmekle birlikte, hem daha hızlı sonuç veren hem de kişinin arzusuna göre şekillendirme yapılmasını sağlayan estetik cerrahi tekniklerinden en etkilisi liposuction tekniğidir.

Liposuction Bir Zayıflama Ameliyatı mıdır?

Liposuction ile ilgili yanlış bilinenlerden en önemlisi, bu tekniğin bir zayıflama ameliyatı olduğudur. Oysaki liposuction yöntemi, başlı başına bir vücut şekillendirme ameliyatıdır.

Özellikle egzersiz ve diyet uygulamaları sonucunda giderilemeyen inatçı cilt altı yağ dokularına uygulanan, hem doğal hem de hızlı sonuç elde etmeye yarayan bu teknik vücudun hemen her bölgesine uygulanabilmektedir.

Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Liposuction uygulama bölgeleri; kol altı bölgesi, diz kapağı çevresi, bel çevresi, karın ve basen olarak adlandırılan kısımlardır. Bunun haricinde kişinin isteğine göre herhangi bir bölgenin şekillendirilmesinin yapılması mümkün olabilmektedir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction uygulaması, ince kanüller yardımı ile deri altı yağ dokusuna girilerek yapılır. Kanüller, vakumlama cihazı yardımı ile yağ dokusunun emilmesini sağlar. Emilimin daha homojen bir şekilde gerçekleşmesi için anestezik bir losyon, liposuction uygulanacak olan bölgeye tatbik edilir. Bu şekilde yağ dokusu daha akışkan hale gelir ve ağrı hissedilmeyecek düzeye getirilir.

Liposuction yöntemi hemen hemen izsiz bir yöntemdir. Kanüllerin bağlandığı noktalarda yok denecek kadar ufak izler kalabilmektedir.

Liposuction Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Liposuction uygulamasını kimler yaptırabilir konusu bu operasyon ile ilgili dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biridir. Bu uygulamayı deri elastikiyeti yüksek olan kişilerin yaptırması daha başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Yüksek miktarda ve birkaç kez kilo alıp vermiş kişilerin, sigara ve kahveyi gereğinden fazla tüketenlerin ve 45 yaşın üzerindekilerin deri elastikiyeti daha zayıftır.

Liposuction Uygulamasından Sonra Korse Kullanımı Neden Gereklidir?

Liposuctionda ameliyat sonrası başarıyı artıran uygulama korse kullanımıdır. Korseyi uzman cerrahın tavsiyesine göre 15 gün ya da daha fazla süre kullanmanız istenir.

Uygulama bölgesinin homojenleşmesi ve derinin kendini daha çabuk toparlaması açısından korse kullanımı önemlidir.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları, kişinin ihtiyaç duyacağı şekillendirme seviyesine göre değişmektedir. Vücut üzerinde belli çizimler yapılarak karar verilen uygulamada fiyatlar hakkında bilgi edinmek için uzman cerrahlar ile görüşmelerinizi organize ediyoruz.