YÜZ ESTETİĞİ

YÜZ ESTETİĞİ - RİVEL SAĞLIK TURİZMİ


Yüz estetiği bireyler tarafından en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Kişiler yüz estetiğiyle kendilerini baştan yaratabilmektedir. Türkiye'de yüz estetiğinde başarıların artmış olması nedeniyle birçok kişi tarafından yüz estetiği yaptırmak olağan hale gelmiştir.

Yüz estetiği kapsamında; kaş kaldırma, alın germe, kulak estetiği, yüz germe, dudak estetiği, göz kapağı estetiği ve yüz bölgesine uygulanan birçok estetik tedavi bulunmaktadır.

Yüz Estetiği Nedir?

Yüz estetiği, zamanın ve birtakım dış etkenlerin yüzdeki olumsuz sonuçlarını ortadan kaldırmak için yapılan işlemlerdir. Yüz estetiğinde amaç cilde yeni bir görünüm kazandırmaktır.

Yaşamın bütün etkilerini cildinizde hissetmeye başlayabilirsiniz. Ciltte yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için yüz estetiği yapılabilmektedir. Yüz estetiği yaptıran kişilerin cildi yaşlanma belirtilerinden arındırılır ve genç bir görüntüye kavuşturulur. Yüz estetiği neticesinde kişilerin psikolojileri de olumlu bir şekilde etkilenmektedir.

Yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan yaşlanma belirtileri kişilerde psikolojik rahatsızlıkların oluşmasına neden olabilmektedir. Yaş ilerleyip cildin kırışmaya başlamasıyla birlikte kişiler yüz estetiğine yönelirler.

Özellikle stres ve güneş cildin yaşlanmasının ana sebepleri arasındadır. 30'lu yaşlarda ciltte sorunlar başlar, zamanla çeşitli sarkmalar ve çizgiler oluşur.

Yüz Estetiğinin Yapılma Sebepleri

Yüz estetiği yaşın ilerlemesi ve çeşitli dış etkenler nedeniyle ciltte yaşanan kırışıklık ve sarkmaları gidermek için yapılır. Zamanla bireylerin yüzündeki kemikler zayıflayarak değişmeye başlar. Ayrıca yüzdeki yağ dokusu zayıflar ve sarkmalar meydana gelir. Bu sarkmalar neticesinde deri kırışmaya başlar. Özellikle gözün etrafında, yanakta, boyun bölgesinde ve çene bölgesinde sarkmalar oluşur.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Yüz germe ameliyatında amaç yüz ve boyun bölgesindeki sarkma ve kırışıklıkların giderilmesidir. Yüz germe ameliyatı yüz gençleştirme faaliyetleri arasında yapılan en detaylı operasyonlardan biridir.

Operasyon kulağın önündeki katlantıdan kulağın arkasına doğru kesi açılarak yapılır. Kesilen hat kulak önü katlantısına gizlenir ve arka kısımda açılan kesik ise saçların içerisinde gizlenir. Yüz germe operasyonunda ; şakaklar, yanaklar, çene ve boyun bölgelerinin serbestleşmesi sağlanır. Ardından kas ve bağ dokusu tamamen görünür hale gelir ve gevşeklikler ortadan kaldırılır.

Derinin yeni yerine dikilmesiyle yüz germe ameliyatı sonlandırılır.

Yüz Estetiğinde Ultherapy Yöntemi

Ultherapy teknolojisi sayesinde cildin alt katmanlarında bulunan taşıyıcı dokular üzerinden ses dalgaları kullanılır. Ses dalgaları sayesinde kollajen üretimi uyarılır ve ciltte sıkılaşma meydana gelir.

Bu tedavi yüz estetiğindeki en önemli yöntemlerden biridir. Ultherapy yöntemi sayesinde kollajen üretimi artar, bağ dokusu güçlenir, cilt sıkılaşır ve kırışıklıklar gözler görülür bir şekilde azalır.

Aynı zamanda kaş, alın, dekolte bölgesi, göz, ağız kenarı, yüz konturu ve çene hattındaki sarkma ve çizgilerin giderilmesi mümkün olabilmektedir.

Nasıl Tedavi Olabilirim ?

Detaylı bilgi için sitemizdeki iletişim formlarını kullanarak bize ulaştığınız takdirde, en kısa sürede alanında uzman plastik cerrahlarımız tarafından sizlere uygulanacak en iyi tedavi yöntemi belirlenebilmektedir. Rivel Sağlık personelleri sizler ile iletişime geçecektir.