KULAK ESTETİĞİ

KULAK ESTETİĞİ - RİVEL SAĞLIK TURİZMİ


Kulak Estetiği

Kepçe kulak durumu, kişiye karşıdan bakıldığı zaman kulakların normalden daha fazla dışarıda olması şeklinde tanımlanmaktadır. Kulak kepçesi doğumsal veya sonradan meydana gelen şekil bozuklukları nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Kepçe kulak nedeniyle insanlar çeşitli psikolojik sorunlar yaşayabilmektedir. Kepçe kulak problemini ortadan kaldırmanın en etkili yolu kulak estetiğidir.ear surgery

Kulak Estetiği Ameliyatı Yaşı

Kepçe kulak problemi yaşayan bir çocuğa sahip olan ailelerin, genellikle ameliyat için tercih ettiği yaş 18'dir. Fakat kulak gelişimi vücudun diğer organlarına göre çok daha erken yaşlarda tamamlandığından kepçe kulak ameliyatı ile kulağın düzeltilmesi için 18 yaşa kadar beklemeye gerek yoktur. Ameliyat zamanına karar verilebilmesi açısından çocukta meydana gelen psikolojik sorunlar mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Kulak Estetiği Nasıl Uygulanır ?

Kulak estetiği, kulak kepçesini meydana getiren kıkırdak yapıya en doğru şekli vermek amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Kulak estetiği küçük çocuklarda genel anestezi ile yapılabilmektedir. Ancak 15 yaş ve üzeri hastalarda lokal anestezi uygulanarak da yapılabilir. Kulak estetiği oldukça basit bir operasyondur.

Kulak estetiği yapılırken öncelikle kulak arkasına küçük bir kesi atılır. Ardından açılan kesiden içeri girilir ve kıkırdak dokusu şekillendirilir. Kıkırdak şekillendirildikten sonra verilen son şeklin bozulmaması için kalıcı ve dayanıklı dikişlerin atılması çok önemlidir. Sadece dikişler yardımıyla kulağa şekil verilmesi de mümkündür. Ancak bu çok sağlıklı ve tercih edilen bir yöntem değildir. Kısmi olarak uygulanan bu yöntemde dikişlerin kıkırdağı yırtabileceği unutulmamalıdır.

Kulak Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar


Kulak kepçesi problemi yaşayan kişiler, işinde uzman estetik cerrahlar sayesinde kısa sürede istedikleri kulak şekline sahip olabilmektedir. Kulak estetiği yapan cerrahların araştırılması ve donanımlı hastanelerin tercih edilmesi çok önemlidir.

Kulak estetiği ameliyatı sonrasında hasta yüksek yastıkta yatırılmalıdır. Kulak estetiği olan kişilerin ameliyattan sonra bir ay süreyle spor yapmaları ve ağır kaldırmaları uygun değildir.

Kulak ameliyatı sonrasında kulaklar ortalama 3 gün bandajlı olarak kalır. Ancak eriyen dikişler kullanılan ameliyatlarda dikiş aldırma sorunu ile karşılaşılmamaktadır.

Kulak estetiği yaz aylarında gerçekleştirildiyse güneş kremi kullanmaya özen gösterilmelidir.

Nasıl Tedavi Olabilirim ?

Kulağınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını web sitemizde yer alan başvuru formumuza eklemek ve bizimle paylaşmak şartıyla uzman hekimlerimiz tarafından değerlendirilir ve tedavi süreci hakkında ücretsiz bilgilendirilirsiniz.