VÜCUT ESTETİĞİ

VÜCUT ESTETİĞİ - RİVEL SAĞLIK TURİZMİ


Vücut Estetiği Ameliyatları; karın estetiği ameliyatları, karın germe ameliyatları, liposuction, lazer liposuction ve lazer lipoliz ameliyatları ile yapılabilmektedir. Vücut estetiği ameliyatları plastik cerrahlar tarafından yapılır.

Vücut Estetiği

Plastik cerrahinin gelişimi ile birlikte, vücudun tüm bölgelerindeki fiziksel kusurların giderilmesi sağlanabilmektedir. Özgüven problemlerini ortadan kaldıran plastik cerrahi, fonksiyonel bozukluk bulunan organların daha sağlıklı hale getirilmesinde de oldukça başarılır.

Kombine estetik olarak adlandırılabilecek olan vücut estetiği ise vücudun gövde ve bacak bölümlerinde bulunan şekil bozuklukları ve orantısızlıkların giderilmesi için tercih edilmektedir. Vücut estetiği karın germe ameliyatı, karın estetiği, yağ aldırma operasyonu, liposuction gibi uygulamalarla ilgilenir.

Liposuction

Liposuction uygulaması, cilt altında bulunan kalınlaşmış deri altı yağ tabakasının inceltilmesi işlemidir. İnce kanüller yardımı ile yapılan bu uygulama özellikle karın, bel, bel çevresi, popo ve iç bacak kısımlarında sıkça tercih edilmektedir. Vücuttan alınan yağların, orantısızlık bulunan ince bölgelere enjekte edilmesi de mümkün olabilmektedir. Vücut için doğal dolgu oluşturan yağ dokusu ideal bir şekillendirme malzemesidir. Liposuction; lazerli liposuction, klasik liposuction gibi farklı teknikler ile uygulanabilmektedir.

Karın Estetiği Uygulamaları

Karın estetiği, bayanların tercih etmiş olduğu başlıca operasyonlardan biridir. Bu cerrahi uygulama, hızlı bir şekilde kilo vermiş kişilerde meydana gelen deri sarkmasının giderilmesi için tercih edilmektedir. Doğum ya da herhangi bir sebeple karın derisi gevşemiş olan kişiler de bu uygulamayı tercih edebilmektedir. Karın estetiği ; göbek deliğinin yeniden şekillendirilmesi ve daha düz bir karna sahip olmak için karın altından yağ dokusu alınarak uygulanan kombine işlemler gibi uygulamaları kapsar.

Karın Germe Estetiği


Karın germe estetiği, karında sarkmalara ya da gevşekliğe sebep olan derinin bu bölgeden çıkartılması işlemidir. Genel anestezi altında uygulanan bu işlemde, kasık bölgesinde oluşturulan kesiler sayesinde fazla deri parçası çıkartılır ve dikişler atılır. Dikiş izleri bikini bölgesinde bulunduğundan hastaya rahatsızlık vermez. Fakat iyileşme sürecinde güneş ışınlarına maruz kalmamak önemlidir.

Bacak Estetiği

Kombine estetik teknikleri arasında bacak estetiği de yer almaktadır. Bacak estetiği; bacak şekillendirme, bacak dolgusu estetiği, iç bacak germe, uyluk germe estetiği gibi farklı uygulamaları içeren kapsamlı bir plastik cerrahi uygulamasıdır. Bacak germe operasyonlarında, bacağın operasyondan sonra rahat hareket ettirilmesi ve hastanın acı çekmemesi için kas dokusunun operasyona hazırlanması gerekir. Bunun için öncelikle kas germe egzersizleri yapılmaktadır.

Popo Estetiği

Popo estetiği de önemli vücut estetiği uygulamalarından biridir. Bu uygulamada, liposuction tekniği sıkça kullanılmaktadır. En bilinen uygulaması, kalçaya yağ enjekte edilmesidir. Popo kaldırma estetiği ise kalça düşüklüklerinin giderilmesi için tercih edilmektedir.

Vücut estetiği konusunda tüm sorularınızı bizlere sorabilirsiniz. Sitemizdeki iletişim formlarını kullanarak bize ulaştığınız takdirde en kısa sürede uzman plastik cerrahlarımız tarafından bilgilendirilirsiniz.